Киян очікує черговий стрибок цін на “комуналку”Столична влада планує підняти коефіцієнт вартості грошової оцінки землі з 2,5 до 3 й чиновники міськдержадміністрації вже направили відповідного листа для погодження Уряду. Подорожчання, у свою чергу, без сумнівів призведе до зростання комунальних тарифів у Києві.

За прогнозами експертів, збільшення земельного податку для фізичних та юридичних осіб, які не оформили право на землю, “простимулює” збільшення тарифів для киян, які проживають у ОСББ та ЖБК, пише Народна Правда з посиланням на fraza.ua.

Ще при старих цінах лише з одного багатоповерхового будинку збирали до 20 тис гривень, а ціна зараз може зрости ще на третину, що відлякне тих, хто збирається створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, прогнозують експерти з “комунальних питань”.

Окрім того, цілком ймовірно, що доведеться піднімати цінам у магазинах та на ринках, які здійснюють свою діяльність на неоформленій землі, адже додаткові витрати доведеться компенсувати.

Наразі землю майже ніхто не оформляє, адже витрати на її узаконення іноді досягають більше 100 тис. грн плюс пройти кілька “кругів пекла” у владних кабінетах, аби отримати дозвіл.

Також підвищений податок на землю отримають громадяни, які придбали квартири у новобудовах, що стоять на землі, не зареєтрованій у кадастрі. Тобто вартість житла не зміниться, але комунальні платежі підскочать.

Причому, мешканцям великих житлових комплексів пощастить більше, аніж жителям “хрущовок”. Адже земельний податок розіб’ють на усі квартири, і невеличкий будинок має сплатити ту ж суму, як і “хмарочос”, але поділену на меншу кількість квартир.

Нагадаємо, українці, які проживають в орендованому житлі, можуть отримати субсидію на тепло, газ, електроенергію, а також воду. Однак вони можуть це зробити лише у тому випадку, якщо вони нададуть договір про оренду житла. Угоду не потрібно завіряти у нотаріуса, достатньо надати підписи власника житла та самого орендаря.

А ось українців, які не сплатять податок на нерухомість, будуть покарані. Ті з громадян, що не внесли в казну за «надлишкові» квадратні метри, вже цієї осені можуть бути оштрафовані.

До слова, Кабмін прийняв постанову, яка повинна зменшити факти рейдерства на землю. Документ передбачає, що держреєстратор в процесі формування заявки на реєстрацію ділянки в режимі реального часу повинен перевірити наявність і відповідність кадастрового номера земельної ділянки в Державному земельному кадастрі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

А поделиться?