«Картка киянина» під загрозою та відселення бізнесменів з дитсадків: Як Київрада життя покращувалаДепутати Київради поки не змогли знайти порозуміння у подальшій долі «Картки киянина», але змусили голів районів берегти державні прапори

Останнє засідання Київради вже за традицією розпочалося із запізненням. Цього разу обранці почали працювати практично на годину пізніше, ніж планувалося — майже об 11 годині. Після виконання гімну мер Кличко привітав кількох депутатів, що днями святкували День народження. Очільник міста ще хвилин 10-15 посидів у президії Київради і кудись пішов, а засідання продовжив вести секретар міськради Володимир Прокопів.

Після зачитування звернень депутатів, які загалом стосувалися різноманітних комунальних проблем, обранці перейшли до прийняття проектів рішень. Депутати проголосували за те, щоб з 1 квітня до 1 листопада дозволити водіям їздити зі швидкістю 80 км/год на 17 магістралях міста, адже з нового року у місті максимальна швидкість руху дозволена на рівні 50 км/год. Наприклад, швидше їздити можна буде на різноманітних ділянках Кільцевої дороги, на Наддніпрянському та Столичному шосе, на проспектах Бажана та Броварському.

У свою чергу, депутати вирішили відкласти розгляд чергового проекту рішення щодо створення музею на Поштовій площі. Тепер це питання планують розглянути під час продовження засідання Київради, що відбудеться у четвер. Довгий час відбувалося обговорення питання щодо так званої інвентаризації приміщень, де можна облаштувати дитячі садки. Зараз приміщення колишніх дитячих садків винаймають бізнесмени і їм можуть запропонувати пошук інших площ для оренди. Хоча під час обговорення цього питання були думки, що, мовляв, не виселяти ж підприємців. Втім, автори проекту рішення запевнили, що бізнесменів заздалегідь попередять про неможливість продовження з ним орендних договорів.

Також депутати Київради вирішили звернутися до парламенту з проханням надати мікрорайонам столиці одиниць адміністративно-територіального устрою столиці. Таке нововведення потребує внесення змін до закону «Про столицю України – місто-герой Київ». Мовляв, мешканці мікрорайонів вже давно об’єднуються в ініціативні групи задля вирішення тих чи інших питань. А якщо надати їм статусу одиниць адміністративно-територіального устрою столиці, то мешканцям мікрорайонів буде легше усе вирішувати.

Окрім цього депутати Київради вирішили змусити голів районів слідкувати за тим, щоб державні прапори, що висять на різноманітних установах, були у належному стані. Під час обговорення цього проекту рішення багато депутатів заявили, що інколи на державний прапор навіть глянути соромно, адже вони перебувають у жалюгідному стані. Втім, не дуже відомо, як саме голови районів мають контролювати належний стан прапорів. Проте мова не йде про прапори, які висять на балконах квартир.

Але найбільше дискусій виникло під час обговорення питання щодо майбутньої долі «Картки киянина». Один з депутатів заявив, що з 1 січня усе програмне забезпечення, яке обслуговує картку, потрібно буде повернути інвестору, якому і належить це обладнання. Таким чином вже зараз потрібно щось робити аби не поставити під загрозу функціонування «Картки киянина», якою користуються півтора мільйони містян. Йшла мова навіть про те, щоб викупити усе це обладнання за кошти міського бюджету. Але дана пропозиція зустріла критику у деяких депутатів. Зрештою поки невідомо, як депутати будуть вирішувати долю «Картки киянина».

Разом з тим депутати виправили ще один пробіл з яким зазвичай стикаються містяни, які хочуть отримати чи перевипустити «Картку киянина». Останнім часом представники банків, як беруть участь у проекті «Картка киянина», відмовляють видавати картку поки клієнт не підпишеться на якийсь сервіс банківської установи. Наприклад, містянам пропонують перевести пенсійні виплати у той самий «Ощадбанк» і лише після цього їм обіцяють видати «Картку киянина». Тепер депутати Київради прийняли рішення, яке викорінить дану практику банків і кияни зможуть отримати свою «Картку киянина» без нав’язування додаткових сервісів банків.

А поделиться?