Карантин, день 57. Як працюють МАФи та ринки

Май 7, 2020 08:24Отож, станом на сьогодні працюють п’ять ринків: 

“Деміївський” (Голосіївський район),
“Маяк” (Деснянський район),
“Базар на Лісовій” (Деснянський район), 
“Печерський” (Печерський район), 
“Володимирський” (Голосіївський район).

Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами. Зокрема це дотримання соціальної дистанції, облаштування території антисептиками, носіння масок та рукавичок.

“Великий Київ” відвідав Володимирський, Печерський та Лісовий ринки, щоб перевірити, чи дотримуються там санітарних норм. 

На вході у всі ринки, які ми відвідали, проводили температурний скрінінг, нагадували, що треба бути в масках та рукавичках. Але на самих ринках очі не розбігаються від засилля смаковитих товарів. Поодинокі ятки з товарами радше виглядають острівками серед порожніх вітрин. Також ми побачили, що ринки дезінфікують.

загрузка…

Втім, якщо десь і збирається черга, то люди переважно не дотримуються рекомендованої відстані. Загалом атмосфера на ринках не надто привітна: люди виглядають радше сердитими або сумними з приводу порожніх прилавків…

Нагадаємо, що в Києві також затвердили вимоги до роботи МАФів, які готують і продають «швидку» їжу та напої на виніс. Так, працювати можуть тільки МАФи, де приготування здійснюється всередині, без доступу споживачів, а продаж – через спеціально обладнане віконце видачі. На входах мають бути диспенсери з антисептиками, забезпечено наявність одноразових серветок, рукавичок для відвідувачів. 

Вчора представники КМДА спільно з КП «Муніципальна охорона» провели рейд щодо дотримання протиепідемічних вимог МАФами.

Під час рейду виявили роботу МАФів у парку Шевченка, але після короткої розмови, продавці зачинили кіоск.

Будемо днями перевіряти, щоб вони не відновили роботу до завершення заборони на відвідування парків. Адже робота МАФів у місцях, що обмежені для відвідування, зокрема, у парках, – не допускається. Загалом тенденція непогана – власники МАФів інструктують продавців щодо протиепідемічних заходів, тому у більшості випадків порушень немає. Те саме стосується й ринків”, – розповів радник міського голови Володимир Бондаренко.

Він наголосив, що протягом дії карантину проводитимуть перевірки дотримання протиепідемічних вимог. Окрім того, рейдовим способом будуть перевіряти дотримання правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм.

Читайте також: