“Калинонька” у Єрківцях виконала понад тридцять пісень

Август 30, 2018 12:25Автор Visnik, Опубліковано: Серпень 30th, 2018

Тимофій Девко з аматорами сцени Єрківець

У п’ятницю, 24 серпня, в Єрківцях відзначили День села та День Незалежності України. Як це було, бачив наш кореспондент.

Післяобідньої пори біля сільського будинку культури, до фасаду якого прикріплено два величезні блакитно-жовті полотна, збираються єрківчани та їхні гості. Немало хто з них у вишиванках. Серед натовпу вирізняється молоде подружжя Самойленків, які приїхали на святкування із Дівичок. Ірина – у платті, а Сергій – у сорочці, пошитих з однакового краму та вишиті однаковими орнаментами.

Ведучі святкової програми (18-річна Анна Рубаха та 15-річний Валерій Тимченко) вітають присутніх зі святами і оголошують внесення прапору України. І щойно його було встановлено поруч із прапором Єрківець, як на імпровізовану по-святковому вбрану сцену вийшов народний аматорський колектив “Калинонька” (керівник Микола Рубаха) і заспівав Гімн України. Його підхоплює чимало хто з гурту, тримаючи руку на грудях.

Розділити радість свята єрківецької родини завітав голова Дівичківської ОТГ Тимофій Девко. Побажавши усіляких гараздів присутнім та подякувавши підприємцям, фермерам та іншим небайдужим до долі села, очільник громади пообіцяв докласти максимум зусиль, аби в Єрківцях і надалі зростав культурно-економічний потенціал, а його жителям тут почувалося затишно та комфортно.

Завершивши виступ, Тимофій Петрович вручив колективу “Калинонька” грошову винагороду у розмірі 3 тис. грн.

Божої підтримки у всіх справах побажав настоятель храму святого Архістратига Михаїла, протоієрей Леонід Смаглюк.

Вірш “Живи, Україно” натхненно продекламувала юна Марія Коркач. Після цього ведучі згадати добрим словом своїх односельців, які захищали нашу батьківщину від російської агресії. Це – Олег Карандін, Андрій Талах, Сергій Шевчук, Микола Забіла, Валентина Смаглюк і Тетяна Лисенко.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які загинули у роки Другої світової війни та під час війни, що триває на Сході.

І ось до слова запрошується староста села Єрківці Максим Юрченко, 27 років. Побажавши присутнім щастя, здоров’я, благополуччя, він вручив вітальні листівки та комплекти дитячої постільної білизни десятьом сім’ям, у яких протягом року народилися діти. (Наталія Лазінько та її донька Аліса – на фото на 1 стор.). Зі срібним весіллям він привітав Віталія і Валентину Шматків, Анатолія і Світлану Шинкарів та Миколу і Тетяну Яременків. Вони теж отримали в дарунок постільну білизну. Такий же презент отримало й подружжя Миколи і  Галини Шульгів, які прожили у парі 63 роки.  Особлива шана була виявлена найстаршим жителям села Дарії Манзюк, 94 роки, та Марії Чайці, 93 роки. Їм подарували по пледу.

Вже 46 років акушером Єрківецької амбулаторії працює 80-річна Галина Андріяш. За сумлінне ставлення до роботи її було нагороджено подякою та грошовою винагородою. Спортивною гордістю села є футбольна команда “Нива”. Її капітану Євгенію Кубраку вручили подяку, грошову винагороду та побажали нових перемог.

Слова вдячності лунали й на адресу мецената-благодійника, члена Національної спілки краєзнавців України, уродженця села  Михайла Гича та керівників фермерських господарств “Стожар”, “Геркулес”, “Святослав”, “Бебешко”, “Скиба”, “Єрківці-2”, “Тріумф” та ТОВ “ВПМ”.

Пісня “День народження” пролунала на честь єрківчан, які цього місяця святкували свої іменини.

Загалом концертна програма тривала понад три години. Своїми піснями “Калинонька” так заводила публіку, що раз-по-раз із натовпу лунало “браво”. Загалом цей гурт того дня виконав аж 33 пісні. З особливими емоціями глядачі зустрічали на сцені й чоловічий квартет у складі Миколи Рубахи, Михайла Грача, Івана Богачука та Володимира Малиновського.

У ході свята було розгорнуто дві фотовиставки: “Стара фотографія розповідає…” та “Свята і будні “Калиноньки”. Організували директор Єрківецького БК Валентина Рубаха, 48 років, та завідувачка бібліотеки Ольга Шульга, 50 років, також виставку робіт народних умільців села: були представлені старовинні речі, вироби з дерева, сувеніри із бісеру та вишиті картини і рушники.

А малечу розважали на галявині біля будинку культури всюдисущі мультиплікаційні герої леді Бах і супер кіт. З неабиякою охотою дітвора стрибала ще й на батуті та смакувала солодкою ватою і поп-корном.

Усіх охочих пригостили короваєм та гречаною кашею із м’ясом, яку тут же на польовій кухні приготували кухарі військової частини, що дислокується в Дівичках.

Завершилося святкування Дня села Єрківці, якому виповнилося 563 роки від першої історичної згадки, дискотекою.

Олена МАТВІЄНКО

Всі опції закриті.