Кабмін дозволив відновити автобусне сполучення зі столицею за умови 50% кількості місць, але обласна влада проти

1 июня, 2020 14:32Раніше повідомлялося про послаблення карантинних заходів в Житомирській області. Адже кількість нових хворих на коронавірус, завдяки дотриманню правил карантину, в Житомирській області суттєво не впливає на загальноукраїнський рівень.

Але Київ не потрапив до переліку міст, де можливе послаблення протиепідемічних заходів.

Так, сьогодні, 1 червня, в Україні почався третій етап послаблення карантину. Залізничні, поряд з автомобільними, перевезення вже почали свою роботу, але квитки можна було придбати ще раніше через інтернет. 

Треба сказати, що поки не всі маршрути запущені, це буде відбуватися не відразу. Більше того, МОЗ уже повідомляло про те, що буде адаптивний карантин і, отже, ті чи інші маршрути будуть працювати, виходячи з коронавірусної ситуації в містах.

Але керівництво Житомирської області раніше зазначало, що не розглядає поновлення автобусного сполучення зі столицею. Як зазначив на брифінгу 1 червня голова ОДА Віталій Бунечко, відновлення автобусного сполучення з Києвом зараз не розглядається, адже Київ не увійшов до числа областей, де епідеміологічна ситуація на коронавірус нормалізувалася. До того ж в Києві зараз знову зафіксовано спалах цієї хвороби. Незважаючи на це, перевізники скористалися раніше анонсованим рішенням Кабміну, що автобусне та залізничне перевезення до регіону, в якому не застосовується послаблення протиепідемічних заходів, дозволяється в межах 50% кількості місць для сидіння.

Так, почалися перевезення маршрутками з площі Перемоги в Житомирі до Києва. До того ж, частина маршрутних авто зупиняється за межами міста, в районі залізничного вокзалу в Житомирі, де зараз працює гіпермаркет «Епіцентр».

До речі, відсьогодні в Україні запрацювала автофіксація порушень ПДР. Перші 20 камер встановлені в Києві, ще 30 — в області. Далі камери будуть встановлювати по всій країні. На першому етапі вони будуть фіксувати тільки перевищення швидкості.

В першу ж хвилину роботи система автофіксації порушень знайшла першого щасливчика. Ним виявився Audi Q7, який їхав зі швидкістю 75 км/год. при дозволених 70. Тільки за перші 8 хвилин камери камери зафіксували 262 порушення і виписати штрафів приблизно на 66 000 гривень.

Руслан Мороз