Який штраф чекає киян за використання георгієвської стрічки та свастики

Май 8, 2020 14:16В Україні за використання георгіївської стрічки та свастики можна отримати штраф .

Так, 8 і 9 травня в Україні пройде День пам’яті та примирення, а також 75-річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

За публічну демонстрацію георгіївської стрічки передбачено штраф – від 850 до 5 100 грн. Про це 8 травня на сторінці у Фейсбуці розповіло міністерство внутрішніх справ України.

Скріншот МВС України

«У дні пам’яті жертв Другої світової війни нагадуємо, в Україні діє заборона на використання символіки тоталітарних режимів. Щоб згадати своїх рідних, які віддали життя за волю України, не треба навішувати на себе стрічки незрозумілого походження. Тим більше, з такою символікою російські бойовики на Донбасі вбивають наших захисників», — сказано в повідомленні МВС.

Скріншот МВС України

Популярні новини зараз

Показати ще

Зазначимо, що носити георгіївську стрічку стало заборонено після того, як 2015 році в Україні були прийняті чотири декомуністичних закони:

«Про засудження комуністичного та національно-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»»Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті»»Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»»Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років».

Зараз в Україні заборонено:

— демонструвати публічно герби та прапори СРСР, УРСР, інших країн з комуністичним режимом, які існували в минулому;- заборонений серп і молот, а також серп і молот у співвідношенні з п’ятикутною зіркою;- символіка комуністичної партії;- комуністичні гасла та цитати радянських керівників;- пам’ятники і зображення партійних і радянських керівників — починаючи від секретаря райкому;- георгіївська стрічка;- символи фашизму, нацизму, друковані чи аудіовізуальні матеріали про нацизм;- зображення лідерів фашистського руху;- співати гімн СРСР, а також гімни радянських республік.

Нагадаємо, раніше Кернеса підловили на хитрим прийому з підприємцями, замішаний заходів Черкас

Як повідомляє портал  Знай.ua Харків’яні поставили Кернесу жорстку ультиматум, люди вже не витримують

Також Знай.uа писав, що Кернес відповів харків’янам, коли відкриють метро — «необхідно всього 40 хвилин»