Які партії витратили найбільше коштів на передвиборчі борди в Києві?

29 сентября, 2020 16:40Фото: hromadske.radio

Журналісти-розслідувачі разом із громадським рухом «Чесно» у період з серпня по вересень фотографували білборди, сітілайти, банери. Після чого вони зіставили дані з середніми ринковими цінами на рекламу і порахували приблизні витрати.

Зазначимо, що підрахунки не є абсолютними. Метою було встановлення співвідношення витрат між партіями. На першому місці партія «Слуга Народу» — їх витрати на зовнішню рекламу у столиці склали 16 мільйонів гривень, на другому місці — партія «За майбутнє», вона витратила щонайменше 14,5 мільйонів. На третьому та четвертому місцях партії «Європейська Солідарність» та «Перемога Пальчевського» — 6,5 млн та 4,8 млн гривень відповідно.

Останнє місце посіла так звана партія мерів Дніпра, Миколаєва, Черкас, Кропивницького, Чернівців, Житомира та Каховки — «Пропозиція» з витратами 4,7 мільйонів гривень.

Партії відмовлялись надавати конкретні коментарі щодо походження коштів на рекламні кампанії, зазначено у розслідуванні.

За результатами спільного опитування Фонду «Демократичні ініціативи» та соцслужби Центру Разумкова, 38% українців переконані, що після місцевих виборів, 25 жовтня, ситуація у їхніх містах не зміниться, 34% – вірять у зміни на краще.

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Хмарочоса» – незалежного та впливового київського інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 50 гривень. За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете робити Київ зрозумілішим для містян, а діяльність влади – прозорішою.