Як псевдоопозиціонер Таможній «злився» під ФедорукаЯк псевдоопозиціонер Таможній «злився» під Федорука

Тепер зрозуміло, чому Таможній у Бучі дістав прізвисько «Саня-одна ніч»

Остання сесія Бучанської міської ради, яка не обійшлася без сюрпризів і ряду скандальних питань, нарешті показала who is who

На останньому засіданні міськради, яке відбулося 19 жовтня, наближеним до міського голови Анатолія Федорука забудовникам вже вкотре зарахували  пайову участь виконаними роботами. Таким чином їм «пробачили» понад вісім мільйонів гривень. Раніше «Моя Київщина» вже писала про те, як змінив свого власника горезвісний довгобуд «Gold city»: ручний федоруківський забудовник Віктор Крупій здихався нереалізованого проекту, продавши його нікому невідомому юристу з Житомирщини. Останній вже встиг засвітитися в ряді судових процесів, пов’язаних із скандальними будівництвами.

Але справжнім сюрпризом на сесії стала поведінка начебто опозиційного депутата, депутата міськради Олександра Таможнього, який донедавна відзначався різкою критикою роботи Федорука та навіть ініціював процес відкликання двох своїх депутатів, які з його фракції «Партія Захисників Вітчизни» перейшли в провладну більшість. Але 19 жовтня Таможнього наче підмінили: він не висловив жодної критики вбік Федорука, проковтнув голосування депутатів-втікачів Йощенка і Гарбуза на сесії і, більше того – підтримав  скандальні питання, що стосувались зарахування пайової участі та навіть питання по зміні власника житлового комплексу «Gold city».

У Facebook серед жителів Бучі виникло обговорення такої поведінки Таможнього та були поставлені запитання, на які він публічно так і не відповів. Яка ж причина такої поведінки депутата Таможнього?  Відповідь дуже проста. Виявляється, ця сесія не обійшла інтересів самого депутата. Під час неї також розглядалось звернення ТОВ «ЖитлоДар-Кіровоград» про поновлення договору оренди. Одним із власників даної компанії є ТОВ «Агродар-Україна», зареєстрована за адресою: місто Кропивницький, вул. Тараса Кирпи, 84, к. 411. Що цікаво: за даними податкової декларації, Таможній в 2016 році працював на ТОВ «Агродар-Україна Плюс» і, згідно з біографією, 2015 року займав посаду заступника директора. Що спільного в ТОВ «Агродар-Україна» та ТОВ «Агродар-Україна Плюс», окрім схожості в назві? Хоча б те, що ТОВ «Агродар-Україна Плюс» зареєстрована за тією ж самою адресою, тільки в сусідній кімнаті 414. Схоже, на те, що користуючись становищем депутата Бучанської міської ради, він відстоює інтереси сумнівних фірм Кіровоградщини. Тим паче, що з ними пов’язують його кума Анатолія Пацелю, який свого часу у Бучі отримав близько 70 соток фасадної ділянки на Варшавській трасі.  

Якщо ж говорити про рішення голосувати разом з Федоруком, то варто нагадати, що у вузьких колах Бучі депутат Таможній дістав прізвисько «Саня-одна ніч»: саме стільки треба часу, щоб вирішити питання опозиційності цього депутата. Схоже, передсесійна ніч з 18 на 19 жовтня була однією з таких.

Варто нагадати, що в буремні 90-ті пана Таможнього величали не інакше як «Кицькін»: буцімто за його оригінальну «мурчащу» манеру спілкування. Поговорюють, що в ті часи Таможній «кришував» Бучанський ринок, особисто збираючи данину із торговців. Також бучанці розповідали про схему його «роботи» у місті: він зіштовхував між собою місцеві банди, а після «розбірок» збирав «вершки» з тих, хто програвав.

Якщо ж говорити про політичну кар’єру даного персонажу, то її можна охарактеризувати як «перекати-поле»: в якій партії тільки не значився Таможній. Більше того, в шостому скликанні Верховної Ради він був помічником народних депутатів Сергія Павленка і Валерія Ремеза із «Блоку Литвина». При цьому тоді Таможній був одним із керівників бучанської міської партійної організації «Народної партії» і депутатом міськради від цієї ж політичної сили. Депутатський мандат він вперше отримав у 2006 році. Також він встиг побувати у складі «Ліберальної партії», від якої навіть ходив у народні депутати по 96-му виборчому округу в 2014 році. Щоправда, безуспішно: він зайняв лише восьме місце. Зараз він представляє «Партію Захисників Вітчизни», від якої у 2015 році балотувався у мери Бучі. Тому схоже, що його політичні переконання змінюються відповідно до його інтересів.

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читайте також:

А поделиться?