Як літаки сумують у Борисполі та чекають кінця карантину: зворушливе відео з дрона

Май 7, 2020 06:32Зйомка з дронів в зоні аеропортів заборонена, але в «Борисполі» пройшли складну процедуру узгоджень та отримання дозволів, щоб показати українцям, як зараз виглядають літаки в очікуванні кінця пандемії.

На сторінці у фейсбуці аеропорту «Бориспіль» 6 травня з’явилося відео, де зображені десятки літаків, які без руху стоять біля терміналів та чекають на завершення пандемії.

Важливо! Коли відновлять польоти в Україні після карантину

У відео можна побачити літаки МАУ, Windrose, Azur Air Ukraine, SkyUp тощо. Сам же допис у соцмережі супроводили лише одним словом: «Чекаємо».

Додамо, що у зоні аеропорту польоти дронів заборонені, адже небезпечні для літаків та їхніх пасажирів й екіпажів. Ба більше, у програмне забезпечення безпілотників занесено координати летовищ, тож навіть автоматика не дозволить пристрою залетіти на їхню територію.

Аеропорт «Бориспіль», квітень 2020 / Фото «Борисполя»

Але в аеропорті «Бориспіль» доклали зусиль, аби пройти процедуру внутрішніх узгоджень, отримання дозволів від Державіаслужби й «Украероруху», а потім ще й координації з виробником дронів, який тимчасово скасував блокування на польоти над летовищем.

«Бориспіль» та літаки, що очікують на кінець пандемії / Фото аеропорту

Зрештою, в «Борисполі» провели зйомку – хоча обмеження у висоті до 100 метрів повинні були дотримуватися, а під час польотів спілкуватися з диспетчерами управління польотами, як це роблять справжні авіалайнери.

Карантин і авіація в Україні: коротко
Карантин на всій території України через пандемію коронавірусу запровадили 12 березня. Його кілька разів продовжували, наразі кінцева дата – 22 травня.
З 17 березня в Україні обмежили міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. А 27 березня країна повністю закрила кордони для пасажирських перевезень.
Уряд розробив план з п’яти етапів виходу з карантину. Але щодо відкриття кордонів та роботи аеропортів – інформації там немає.
Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявляв, що уряд працює над відновлення авіасполучення. Але наразі мовиться лише про внутрішні польоти.