Як дівчат навчали давати відсіч нападнику: прості правила для екстремальних ситуацій [Фото]

Март 12, 2018 08:56До Міжнародного жіночого дня у спорткомплексі «Сокіл»  Українська Асоціація Ніппон Кемпо та благодійний фонд «Мир і Ко» провели відкритий практичний семінар  на тему «Жіноча самооборона: відчуття впевненості та захисту в агресивних ситуаціях».

Тренери  й організатори жіночого тренування експерт із особистої та цивільної безпеки, інструктор спецпідрозділу «Альфа» в запасі В’ячеслав Журавльов і учасник АТО, волонтер, журналіст і актор Мирослав Гай  провели відкрите тренування  з  рукопашного бою  та самооборони. Професійні тренери показали  нескладні прийоми, котрі допоможуть врятуватися від нападника, наприклад,  як вирватися, коли тебе схопили за руку або нейтралізувати нападника, котрий вчепився у волосся, чи навіть приставив ніж тобі до горла. Президент Асоціації Ніппон Кемпо в Україні, майстер 3 дана (чорний пояс)  В’ячеслав Журавльов звернув увагу, що, за статистикою, кожна третя жінка стикається чи буде стикатися із спробою насилля.

На тренуванні В’ячеслав Журавльов  з колегами демонструє прийоми, а учасники семінару відпрацьовують їх.

 — Головна мета нашого заняття – показати, що почати займатися самообороною можна в будь-який момент, — каже екс-військовий Журавльов.

Прийоми, показані учасникам семінару-тренування, були взяті з ніппон кемпо — японського виду єдиноборств.

Наприклад, якщо вас хапають за руку, виривати її потрібно в той бік, де знаходиться великий палець нападника — це не вимагає великої фізичної сили, тут діє закон «важеля». Щоб вирвати свою руку з руки нападника, необхідно зробити різкий рух до себе,  й поворот в бік великого пальця агресора.  Руку при цьому слід тримати як можна ближче до корпуса.

В разі нападу ззаду, коли зловмисник хапає за волосся, варто притиснути його руку до своєї голови, та різко відходячи вбік, вдарити його по сухожиллю ліктя. Якщо вас  вхопили  «за барки», тобто, за одяг на грудях, вивільнитися можна, плеснувши обома руками по вухах нападника, а потім потягнувши їх донизу.

Виявляється, звичайна жіноча сумочка й кільки різких вигуків можуть стать ефективним інструментом боротьби й надати кілька секунд, а то й хвилин для  того, щоб втекти чи завдати зловмиснику неочікуваного удару. Адже, за словами тренерів,  одним з найважливіших правил, які діють на вулиці, й, взагалі в екстремальній ситуації, є  «дія з сюрпризом» —  те, чого від вас не очікують.

Тренери зазначили, що емоції – головний ворог  жертви.  Навіть в найскладнішій ситуації потрібно тримати себе в руках.

До речі, організатори  практичного семінару, серед яких —  офіцери діючі або  запасу, учасники бойових дій в зоні АТО чи в інших збройних конфліктах, — вже третій рік  щонеділі проводять безкоштовні заняття з самооборони.

За словами Мирослава Гая,  за  три роки цей курс пройшли більше чотирьох тисяч людей, серед яких дуже багато жінок (іноді приходять родинами).

Мирослав Гай розповів, що минулорічний подібний семінар з жіночої самооборони врятував життя одній з жінок. За кілька місяців після заняття, на якому відпрацьовували, зокрема, і больовий контроль над нападником, на жінку напали в ботанічному саду. Її вдарили по голові й поранили ножем.  

— Але, навіть отримавши поранення,  вона зробила саме так, як ми вчили. Абсолютно інстинктивно, — розповідає Мирослав Гай, — Нанесла ураження по очах (вдерлася пальцями в очі) та відірвала бандиту  губу від частини щелепи. Нападник був шокований, почав від неї тікати. І тоді вона,  на межі можливостей, наздогнала його, забрала свої речі, ще й встигла знайти поліцейських, і здати цього бандюка в поліцію, — поділився подробицями історії Мирослав.

Так що, кожен бажаючий  щонеділі о 12.00 можна безкоштовно отримати навички самооборони в залі «Асоціації Ніппон Кемпо» на базі спортивного комплексу «Сокіл» (вулиця Мельникова, 4, поблизу станції метро «Лук’янівська»

Наталя Плохотнюк, Юлія Зубченко