Харчування дітей у столичних садочках оплачуватимуть батьки

22 января, 2021 18:24Харчування дітей у садочках Києва із цього року фінансуватиметься повністю коштом батьків

Про це заявив в. о. першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський, повідомляє Depo.Київ з посиланням на сайт КМДА.

За його словами, столична вдлада вводить значні зміни у фінансування садочків і сподівається на розуміння та підтримку батьків.

«Муніципальні садочки відповідно до чинного законодавства мають забезпечити базовий компонент дошкільної освіти – це їхня основна функція. Тому пріоритетним завданням для бюджету столиці є створення якісних та комфортних умов у садочках для реалізації цього завдання. Дезінфекція, ремонти, забезпечення садочків кваліфікованим викладацьким складом та усім необхідним – от на що зараз переорієнтовано міські кошти», – сказав Мондриївський.

Водночас, за словами посадовця, харчування дітей у садочках із цього року фінансуватиметься повністю коштом батьків.

«Вони оплачуватимуть виключно ті дні, коли дитина фактично знаходилась у садочку. Звісно, це не стосується пільгових категорій дітей, кількість яких щороку зростає. За їхнє харчування, як і раніше, стовідсотково сплачуватиметься зі столичного бюджету», – зазначив він.

Мондриївський наголосив, що оплата харчування дітей має сати для батьків єдиною статтею видатків.

Ми маємо припинити ганебну практику, коли з батьків збирали гроші на «штори» й чітко спрямувати фінанси на потреби садочків. З директорами, які допускатимуть збирання грошей з батьків на щось окрім харчування, буде достроково розірвано контракти», — сказав він.

Нагадаємо, з 25 січня київські школи відновлять навчальний процес.

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook