ГПУ встановлює обставини незаконних втручань до реєстрів

Ноябрь 8, 2019 17:56



Департаментом процесуального керівництва в особливо важливих кримінальних провадженнях Генеральної прокуратури проводяться процесуальні дії в Міністерстві юстиції України та ДП «Національні інформаційні системи» з метою отримання узагальненої інформації про всі факти несанкціонованого втручання в автоматизовану систему баз даних Єдиних та Державних реєстрів. Також слідство вивчає можливі зловживання повноваженнями окремими представниками суб’єктів державної реєстрації під час вчинення реєстраційних дій та службовими особами Міністерства юстиції України під час здійснення контролю у сфері державної реєстрації. 

У ході досудового розслідування Генеральною прокуратурою отримано інформацію про численні факти діяльності так званих «чорних реєстраторів» щодо незаконного зняття обтяжень, переходу прав власності на об’єкти нерухомого та рухомого майна, зміни корпоративних прав підприємств тощо.

З метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження та досягнення дієвості цього провадження, прийнято рішення про тимчасовий доступ до речей і документів, задля чого отримано відповідні ухвали суду.

Зазначені процесуальні дії проводяться за повного та всебічного сприяння керівництва Міністерства юстиції України і ДП «Національні інформаційні системи», повідомили у Відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України.