«Французька весна в Україні» відкриється 31 березня у Києві

Март 12, 2018 17:08П’ятнадцятий фестиваль «Французька весна в Україні», який триватиме упродовж квітня у дев’яти містах,  відкриється  31 березня на Софійській площі у Києві унікальною франко-українською вуличною виставою «Повітря»

Про це на прес-конференції у понеділок, 12 березня, заявив виконавчий директор Французького інституту в Києві Матьє Арден, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

«Фестиваль «Французька весна», як завжди, триватиме цілий квітень, а розпочнеться традиційно вуличною виставою на Софійській площі у Києві 31 березня о 20.30. Це буде музично-світловий перформанс «Повітря», присвячений цінностям Французької республіки — свободі, рівності та братерству, які вже стали універсальними. Родзинкою цієї вистави буде  те, що вона створена у французько-українській копродукції спеціально для відкриття фестивалю», — сказав Арден.

Він розповів, що постановником вистави є Влад Троїцький, музику до неї написав французький композитор  П’єр Дійо. Її виконуватимуть Національний президентський оркестр, група Dakh Daughters, учасники колективу «Нова опера»,  диригуватиме дійством люксембурзький диригент, а графічну лінію вистави створили українські митці Анна Хотькова та Христина Ярош.

Директор Французького інституту, радник з питань культури та співробітництва посольства Франції в Україні Анн Дюрюфле поінформувала, що цього року, як і минулого,  фестиваль проходитиме у дев’яти містах України:  Києві, Дніпрі, Запоріжжі, Харкові, Львові, Одесі, Рівному, Бердичеві та Івано-Франківську.

Вона розповіла, що кінопрограма фестивалю включатиме прем’єри, французьку кінокласику, а також покази 24 стрічок у програмі «Довга ніч французького короткого метра» у дев’яти містах України .  

В рамках фестивалю допрем’єрних показів, який відкриється 19 квітня у столичному кінотеатрі «Київ», кілька стрічок традиційно буде представлено французькою мовою з українськими субтитрами. На відкриття цієї кіносторінки фестивалю приїдуть режисери стрічки «Заздрісниця» брати Давід та Стефан Фоенкіноси, які презентують новий фільм і українське видання перекладеної двома десятками мов книги «Ніжність».

Читайте також: Харків фестивалитиме по-грецьки

У програмі п’ятнадцятої «Французької весни в Україні» також прем’єра вистави «Сьогодні вечері не буде», яку поставив молодий французький режисер Жюль Бодрі  у театрі «Золоті ворота», циркова вистава «Концерт для двох клоунів», спільні франко-українські музичні, художні та фотопроекти.

З програмою п’ятнадцятого  фестивалю «Французька весна в Україні» можна буде ознайомитися на сайті Французького інституту в Києві.