Фото: на звалищах під Києвом виявили небезпечні медичні відходи

7 августа, 2020 20:48На сміттєвих полігонах під Києвом знайдено шприци, медичні маски, халати та інші відходи з лікарень, в тому числі з інфекційних відділень. За правилами їх повинні були спалити.

Як повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора, встановлено, що компанія, яка займалася утилізацією медичних відходів і повинна була їх спалювати, натомість вивозила їх на стихійні звалища і звичайні полігони твердих побутових відходів у Київській області.

Правоохоронцям вдалося спіймати одну з вантажівок, яка привезла небезпечні відходи на один з полігонів області. Директору цієї компанії повідомлено про підозру в порушенні санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, які завідомо могли спричинити поширення цих захворювань (ч. 1 ст. 325 КК України, до трьох років позбавлення волі).

Тим часом, Верховна Рада проголосувала у першому читанні за закон, який збільшує штрафи за порушення, пов’язані із засміченням територій, збиранням та утилізацією сміття.

Нагадаємо, Україна опинилась у топ-10 країн за кількістю сміття на жителя. Згідно дослідження, на 1 українця випадає 10,6 тонни відходів на рік.

Щорічно п’ята частина всієї їжі, яку виготовляють в країнах ЄС, псується або просто викидається в сміття. Єврокомісія розробила план, спрямований на зменшення харчових відходів. Тим часом Індонезія повернула нелегально ввезене з Франції та Гонконгу сміття.

Фото:
ГолосUA