Європейському Києву потрібні нові кластери, які б розвинули інфраструктуру, – експерт

17 мая, 2021 18:32Кластери необхідні не лише для ІТ-сфери, а й для креативного класу.

Про це повідомили в програмі «Київ. Talk» телеканалу «Київ».

«Київ не може бути містом тільки для киян, ми це розуміємо вже давно. Друге – Київ може бути центром приваблення не лише талантів з України, а й ззовні. Чи є Київ зараз, чи готовий до мультикультуралізму? Ще ні, але ми можемо це зробити, як громада Києва. Третє. Ми можемо зрозуміти, що майбутнє Києва – у перетворенні старих промислових об’єктів.

Ми бачимо, як це чудово відбувається зараз із Арсеналом, як це має відбутися з Більшовиком, і точно ми бачимо приклад, як це було зроблено в Копенгагені, як це зробили в Лісабоні тощо. Перетворити весь той застарілий мотлох на центри приваблення креативних індустрій, кібергеймінгу, які вже продемонстрували і асоціація кібергеймінгу, і великі гравці на цьому ринку, що вони готові створити з Києва столицю того трильйонного ринку, який за кілька років буде у світі. Місто має бути більш відкритим для творень – давати простори, давати землі, давати приміщення», – зазначив футуролог Андрій Длігач.

Водночас науковець наголошує, що все це повернеться місту користю у вигляді податків на доходи фізичних осіб, які будуть зростати. Відтак, на думку пана Андрія, Київ може стати фінансовою столицею.

Окрім цього, футуролог наголосив, що Києву наразі не вистачає просторів, які б давали можливість розміщувати цікаві проекти: і культурні, і проекти підприємницькі. Тобто необхідні кластери всередині міста не лише для ІТ-сфери, а й для креативного класу, для інженерів, для дизайнерів тощо.

«Мені здається, що зараз такий тренд, зокрема й уі Києві – персональне залучення. Можливість безпосередньо впливати на ті чи ті процеси. На процеси можна впливати через якісь доступні для всіх форми – наприклад, система 15-51, куди звичайний житель може закинути заявку. А якщо в тебе є класна ідея, ти зараз можеш її за допомогою будь-яких соціальних мереж спродюсувати так, що вона зацікавить ще когось, знайти це коло однодумців і знайти механізми для її реалізації. Мені здається, що така проактивна історія демонструє оце наше таке європейське місто Київ. І за рахунок такої проактивної позиції якраз і місто зараз останнім часом і змінюється», – наголосив Олександр Барабошко, громадський діяч.

Водночас Олександр Барабошко вважає, що Київ та його жителі мають бути готовими до туристичного вибуху, який може статися протягом кількох років.

«Із тим, як розвивається зараз приватний сектор – ресторани там, фестивалі тощо. Вони переважно розвиваються не тому, що місто їх підтримує, але воно й не заважає – цього для нас є більш, ніж достатньо. І темп цього розвитку дуже непоганий. Мені здається, що тут питання туристичного вибуху – це може статися протягом кількох років. Тут наступне питання: чи буде Київ і самі жителі готові до цього?

Насправді ми зараз маємо можливість пройти Хрещатиком – і це добре. А от якщо ми візьмемо український приклад Львова, то там на вихідні, за умов хорошої погоди, була просто шалена кількість до карантину туристів із інших країн. І Києву треба бути готовим до такого ж. Це, знову ж таки, не завдяки якісній комунікації, не завдяки нашому позиціонуванню на міжнародній арені, а просто через те, що якийсь факт зійдеться. Хтось, наприклад, зніме фільм, як от зняли НВО про Чорнобиль, і одразу до Києва прийде навала туристів. Або якось інакше “хайпане” Україна на міжнародній арені – і станеться оцей факт, після якого полетять літаки на Київ із туристами. І мені здається, що до цього треба бути готовим, зокрема й на міжкультурному рівні, адже ми тоді побачимо таких різних людей, яких ще не бачили», – зазначив Олександр Барабошко.

Фото: фейсбук