Експерти впевнені: доходи столичного бюджету зростатимуть

Июнь 12, 2019 15:00Із березня 2017-го року в Україні було запроваджено середньострокове бюджетне планування. Про те, як новий підхід до формування бюджету,впливає на його показники та наповнення, говорили учасники круглого столу «Прогноз доходів бюджету міста Києва на 2020 рік та два наступні бюджетні періоди», організованого Департаментом фінансів КМДА.

Розповів «Вечірньому Києву» директори департаменту фінансів КМДА Володимир Репік

— Середньострокове планування має у своїй основі цікавий принцип: допомагає нам вийти з ситуативного реагування на події та обставини і програмує на довготривалу роботу. Це певною мірою застраховує від політичного впливу, чи якихось поточних обставин, і допомагає ефективно розподіляти ресурси. Середньострокове бюджетування допомагає правильно обирати міські проекти та програми і робити на них акценти.

За словами Володимира Репіка, для бюджету Києва нині велику роль починає грати галузь туризму, на яку звернула увагу міська влада, а також збільшення надходжень від податків на майно та землю, для чого нині проводиться інвентаризація цього міського ресурсу.

Як відзначила представниця Асоціації міст України Тетяна Палійчук, запровадження середньострокового бюджетного планування у столиці, стане прикладом та поштовхом для подібної практики у інших регіонах України.

— Подивившись на досвід Києва, інші місцеві органи самоврядування візьмуть кращі практики у свою роботу, — упевнена вона, — Тому Асоціація міст всіляко підтримує ініціативи середньострокового бюджетування.

Начальниця Головного управління ДФС у м. Києві Людмила Демченко упевнена, що велике значення для збільшення бюджетних надходжень має зростання рівня податкової культури платників.

—  Це свідомість наших платників-фізичних осіб. В нас у Києві є ціла програми з розширення кола платників та підвищення податкової культури. Ця програма інформування наших платників розрахована до кінця цього року. Я впевнена, що у наступному році наші надходження від фізичних осіб збільшаться не на 100%, як у цьому році, а набагато більше, — наголосила вона.

Нагадаємо, з початку року Київ перерахував до бюджету на 6,5 млрд грн більше, ніж за той же період минулоріч.

Читайте більше цікавих новин у рубриці «Неофіційно»