Екс-мер Києва вимагає заборонити Луценку виїжджати з України

23 августа, 2019 19:00Колишній міський голова Києва Леонід Черновецький простить суд заборонити генеральному прокурору Юрію Луценку залишати Україну. Для цього екс-мер звернувся до Окружного адміністративного суду Києва.

Черновецький побоюється, що Луценко спробує уникнути «кримінальної відповідальності за злочини, вчинені на посаді Генерального прокурора відразу ж після його звільнення», повідомляє київський Окружний адмінсуд. Колишній столичний мер також вимагає у Державної прикордонної служби (ДПСУ) обмежити можливість виїзду генпрокурора.

Зараз ОАСК вирішує, чи відкривати провадження у справі.

Раніше Солом’янський районний суд Києва зобов’язав НАБУ відкрити кримінальне провадження щодо генерального прокурора Юрія Луценка з-за можливого зловживання владою або службовим становищем.

Нагадаємо, у червні президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення генпрокурора Юрія Луценка через відсутність юридичної освіти. Однак профільний комітет парламенту не підтримав документ через помилки в оформленні й процедурі.

Пізніше начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк подав позов до Юрія Луценка і прохає Окружний адміністративний суд міста Києва скасувати наказ про службове розслідування.

Генпрокурор назвав Сергія Горбатюка, який веде розслідування злочинів проти Євромайдану, «дементором, який випиває всю його енергію».

Фото:
Народна Правда