Довгі очікування й кілька черг: як за новими перепустками кияни дістаються до роботи

25 марта, 2020 23:56За дотриманням правил у транспорті стежать спеціальні охоронці.

Нові карантинні обмеження через стрімке поширення нового коронавірусу COVID-19 почили діяти у громадському транспорті столиці. Вхід до них можливий лише за умови спеціальної перепустки для людей, діяльність яких вкрай важлива для Києва. Люди, тим часом, тільки звикають до нових жорстких обмежень у громадському транспорті. У годину пік водії трамваїв вимушені проїжджати зупинки або брати до салону лише медиків.

Журналісти перевірили, що доводиться переживати киянам щоранку, про це у сюжеті ТСН.19:30.

Читайте також:

Заражених коронавірусом в Україні вже майже півтори сотні — нові дані МОЗ

На годиннику 7:00 — саме ранкова година пік ранку. На кінцевій зупинці швидкісного трамвая №1 пасажирів вкрай мало. Люди ще, за звичкою туляться ближче до дверей, але охорона просить розійтися. Але вже із кожною зупинкою вільного місця у транспорті стає все менше.

«Ми забираємо чимало медиків, бо дуже багато лікарень: «Охматдит», військовий госпіталь. Усі їдуть туди», — каже один із охоронців транспорту.

На зупинках чекають десятки людей, всі в масках та із перепустками. Щодня, кажуть охоронці трамваїв, люди стають дисциплінованішими.

«Організовуються в декілька черг. Трапляється стоїть колона медиків. Які першочергово потрапляють в середину. І черга вже інших працівників підприємств, які забезпечують існування міста», — розповідає ще один охоронець.

Читайте також:

Отримала позитивний результат тесту: в Сумській області померла пацієнтка з підозрою на коронавірус

Самі ж люди часто настільки поспішають, що готові нехтувати власним здоров’ям і безпечною відстанню у транспорті. Через велику кількість пасажирів деякі трамваї ідуть не зупиняючись.

Серед пасажирів трамваю є й чимало пенсіонерів. 67-річна Галина, яка входить до вразливої групи, на карантин йти не збирається. Вона розповіла, що працює у лікарні і не може зараз залишити колег без допомоги.

Валентина їде додому з роботи після нічної, спецперепустку їй замінює довідка. Переконує, що покинути роботу через вірусну загрозу також не може, бо потребує для лікування додаткового заробітку.


ТСН.ua

Наталя Нагорна