Доступне житло у Києві: хто має право взяти участь у державній програмі

14 августа, 2020 20:08У столичному бюджеті передбачено 208,5 млн грн для реалізації програми «Доступне житло». Про це у соцмережах розповідає Департамент будівництва та житлового забезпечення КМДА, передає портал vpl.in.ua.

Зазначається, що кошти будуть виділені за розпорядженням КМДА (від 12.07.2019 № 1249) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у бюджеті міста Києва на придбання житла для окремих категорій населення відповідно до законодавства».

«Бюджетні кошти спрямовуються на оплату частини вартості житла для громадян, які перебувають на квартирному обліку в столичних райдержадміністраціях. Згідно з вимогами Порядку, для громадян, які мають статус осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України (учасників АТО та членів їх сімей), гранична частина вартості становить 50 відсотків фактичної вартості кожного квадратного метра житла, для інших пільгових категорій – 30 відсотків», – повідомив директор департаменту Сергій Мартинчук.

Особи, які можуть придбати житло на умовах співфінансування, визначаються районними держадміністраціями. Їхні списки подають до головного розпорядника бюджетних коштів для укладення договорів (згідно з Порядком). 

Як повідомляється, щоб взяти участь у програмі, громадяни повинні звернутися з відповідною заявою до відділу обліку та розподілу житлової площі районної держадміністрації (за місцем перебування на квартирному обліку).

Раніше «Судово-юридична газета» писала про рішення КМДА щодо будинку на вул. Соломії Крушельницької, де 21 червня стався вибух газу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.