Добу їхали до аеропорту і не змогли полетіти: Рейс з Києва до Греції скасували останньої митіГреція не відкрила кордони для України через зростання кількості хворих на коронавірус.

В аеропорту «Київ» по обіді регулярний рейс, який вперше за останні місяці мав би відправитись до Греції, скасували, йдеться у ТСН.16:45.

«Я приїхала з Херсонської області, я вже добу в потягах і електричках», — розповідає пані Тетяна.

Дві Тетяни — одна з Рівного, інша з Херсону — уже мали летіти до Салоників. Про те, що до Греції полетіти не зможуть, дізнались вже в аеропорту. Одна летіла до Греції на реабілітацію. Інша взагалі має посвідку на проживання і живе там 10 років – у Салоніках чекають чоловік та донька. Відмову отримали в останню мить.

Читайте також:

ЄС все ж відкриє кордони для окремих категорій українців: кому дозволять в’їзд

Представник грецької авіакомпанії пояснює — скасувати рейс мусили через заборону Євросоюзу. Пізно ввечері там вирішили — кордони з Україною через темпи нарощення коронавірусу треба залишити закритими.

«Поки ми до цього списку не потрапили і все буде залежати від нас самих — від українців. Критерій потрапляння в список — поліпшення ситуації з коронавірусом в країні», — пояснює директор з розвитку туроператора Альберт Ованесов.

У країни ЄС впускатимуть лише або своїх громадян або тих, хто має посвідку про місце проживання. Попри це полетіти на відпочинок до п’яти країн нині можна. Серед них без обмежень — Туреччина і Албанія.  Чорногорія тільки після проходження ПЛР-тестування. Єгипет відвідати можна і без нього. Але, будьте готові по поверненню відсидіти на самоізоляції. П’ята — Хорватія. Для в’їзду в країну достатньо показати бронювання готелю. У телеграм-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив — цей невеликий список мінятиметься.

«Кожні 2 тижні ЄС переглядатиме список держав, з яких можливо в’їжджати. І, в залежності від обставин, буде частково або повністю знімати обмеження на поїздки чи знову вводити їх для конкретних країн», — пояснює Криклій.

Куди українців впускати, а куди ні — у Європейському союзі знову вирішуватимуть вже 15 липня. Тим часом у авіакомпаніях радять з подорожами все ж зачекати. Бо кордони, які ще сьогодні для подорожей відкриті, завтра через пандемію можуть стрімко закритися.

Нагадаємо, Україна і Туреччина відновили регулярні авіаперевезення. До Борисполя вранці прибув перший післякарантинний рейс зі Стамбула. На облавку першого регулярного рейсу зі Стамбулу 188 пасажирів. Більшість із них  — повернулись додому.