Для Зеленського зараз небезпечно ставити свого голову КМДА — Ігор Луценко

13 сентября, 2019 21:32Що відбувається з владою в столиці? Чи можна стверджувати, що місцева влада в Києві є у стані «колапсу»? На ці питання в ефірі Українського радіо відповів народний депутат 8-го скликання Ігор Луценко.

Програма:

Ведучі:

Your browser does not support the audio element.

За словами Ігоря Луценка, бунт, який був серед депутатів Київської міської ради, зараз став менш прихованим.

«Ставки підвищено. Є максимальне протистояння між мером та його прихильниками в Київській міській раді і тими, хто намагається Кличка «звалити». Сьогодні зареєстровано законопроект про Київ ( «Про внесення змін до закону України «Про столицю України — місто-герой Київ» — ред.). Я підозрюю, що там будуть ті норми, котрі в будь-якому разі унеможливлять реальну владу нинішнього мера в питаннях місцевого самоврядування. Кого б не вибрала наша територіальна громада у майбутньому, все одно панувати і керувати в Києві буде Офіс президента. Будуть, як завжди, керувати столицею з Банкової. Єдине, що це вже чітко і відкрито напишуть і в законі», — очікує він. 

Читати також: Звільнення Кличка та закон про столицю: політолог розповів про три сценарії подальших дій депутатів

Ігор Луценко вважає, що «скоро, імовірніше, вибори не будуть відігравати жодної ролі. Буде відігравати роль всього-на-всього розчерк пера президента, який буде призначати «смотрящего» за Києвом і, власне, ця людина матиме всю повноту влади в столиці». 

Ексдепутат також пояснив, чому президент зволікає із призначенням голови КМДА. «Я тут би звернувся до двох фактів. Є інформація, що профільні спеціалісти, я так розумію, з Офісу президента і профільних міністерств, привезли сюди фахівців щодо опалювального сезону. По-друге, було оголошено, що у Києві вибори пройдуть у грудні (дані ЗМІ — ред.) — після того, як мусить початися опалювальний сезон. Я думаю, що для влади Зеленського зараз буде надзвичайно небезпечним ставити свого голову КМДА і брати на себе 100% відповідальності за опалювальний сезон. Це дуже ризиковано. Ми розуміємо, що за місяць до його старту щось зробити новій людині буде дуже важко. Це з великою ймовірністю буде зривом опалювального сезону, електоральним ударом по рейтингу Зеленського. Цього намагатимуться уникнути і, відповідно, оберуть, переоберуть чи призначать голову КМДА після того, як Кличко візьме відповідальність за опалювальний сезон», — сказав він. 

Зазначимо, Кабінет міністрів 4 вересня погодив звільнення Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації. Кличко назвав це рішення незаконним.

Віталія Кличка обрали на позачергових виборах у 2014. Від 5 червня того ж року він обіймає посаду Київського міського голови, а з 25 червня — голови Київської міської адміністрації.