Депутати Київради хочуть розірвати договір про забудову Совских ставків

17 мая, 2021 15:40Вітаємо вас на «Хмарочосі»! Ми пишемо про розвиток міст вже 6 років та 295 днів. За цей час ми опублікували вже 13829 новин та статей і продовжуємо це робити щодня. Підтримайте нас щомісячним внеском! За ціною лише однієї поїздки у таксі, ви сприятимете незалежній роботі редакції і допоможете робити Київ місцем для гідного життя, а діяльність влади – прозорішою.

Фото: Oleksandr Rundel

На сайті Київської міськради зареєстровано проєкт рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки на проспекті Валерія Лобановського, 113 з ТОВ «Господарник». Це компанія з орбіти впливу київського депутата від «Європейської Солідарності» Ігоря Баленка.

Прийняття проєкту відкриє шлях до створення екопарку Совські ставки. Договір від 2008 року хочуть припинити у зв’язку з невиконанням «Господарником» зобов’язання щодо завершення забудови в строки, встановлені проєктною документацією. Зараз проєкт знаходиться на розгляді профільної комісії.

Ініціаторами рішення виступили Олеся Пинзеник та Мирослава Смірнова з УДАРу, Андрій Вітренко – «Слуга народу», Юлія Усик – ОПЗЖ, Аліна Михайлова – «Голос».

За словами журналіста Андрія Яніцького, депутатів Київради вже «просять “захворіти” під час голосування або щоб “картка не спрацювала”».

Баленко планував збудувати на Совських ставках вісім багатоповерхових будинків. Площа плями житлового комплексу, за словами самого забудовника, становитиме три гектари. За договором оренди, орендар мав почати будівництво протягом трьох років, але наразі ще нічого не збудовано.

24 березня Касаційний господарський суд виніс рішення на користь громади, яка виступає проти забудови нижнього каскаду Совських ставків. Суд підтримав вимогу прокуратури повернути в апеляцію справу щодо розірвання договору оренди території нижнього каскаду Совських ставків з фірмою «Господарник».