День Києва 2020: як столиця України святкуватиме свій день народження

Май 30, 2020 15:4831 травня 2020 року відзначається День Києва – щорічне свято, присвячене заснуванню української столиці. Святкують цей день з 1982 року.

Як будуть відзначати День Києва в цьому році, та скільки виповнюється столиці – в матеріалі bituk.media.

День Києва: історія свята

Традиційно це свято відзначається в останню неділю травня. Таким чином День Києва – завжди вихідний і неробочий.

Вперше День Києва відсвяткували в 1982 році. Тоді це було офіційно приурочено до нібито 1500-річчя Києва. Насправді ж досі точно не встановлено рік заснування столиці України. Історики вважають, що Київ набагато старше. А повноцінно, щороку, День Києва почали відзначати лише з 1987 року.

День Києва 2020: святкування онлайн

Традиційно на День Києва раніше проводився великий святковий концерт, а також благодійний марафон “Пробіг під каштанами”. Цього року всі масові заходи обмежені, або ж перенесені в онлайн.

Так, знаменитий марафон пройде під назвою “ПробігONлайн“, а зібрані кошти підуть на потреби лікарів та медичних установ. Крім того, онлайн пройде і “Чілдрен Кінофест” – фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків.

Легендарна виставка тюльпанів, яку щороку проводять на Співочому полі, теж буде віртуальною. У парку було встановлено кілька відеокамерів, які будуть вести трансляцію з декількох ракурсів. Посилання на камери: перша, друга, третя, четверта.

Без онлайну, наживо, 31 травня в Києві увімкнуть музичні фонтани та фонтани з підсвіткою. Вони знаходяться на Майдані Незалежності (це Великий і комплекс з шести фонтанів Малі), на непарній стороні Хрещатика (фонтани Водяна куля, Хрещатик, Каскадний і Засновники Києва), на Великій Васильківській, та в акваторії Русанівського каналу.

Привітання з Днем Києва
Amazing UkraineTochka.net“Мой ребенок”YouTube

Як раніше повідомляло BitukMedia: