Декларації та реальність: чим багатий голова Гостомеля Прилипко

16 июня, 2021 08:32Юрій Прилипко

Позаздрити декларації Юрія Прилипка, очільника Гостомельської громади, може кожен пересічний житель Київщини. Та ні для кого не секрет, що вона не фіксує й половини справжніх прибутків голови ОТГ. «Моя Київщина» вирішила привідкрити завісу на реальні статки мера, які так і не залишилися непоміченими

Свої мільйони Юрій Прилипко почав заробляти ще за часів депутатства – до 2015 року він три скликання поспіль отримував мандат Ірпінської міської ради. Депутат вважався правою «регіональною» рукою Приірпіння. Показово, що саме на його склади після втечі Віктора Януковича у лютому 2014 року потрапив VIP-автопарк господаря Межигір’я. Автомобілі оцінили в більше, ніж 2 млн доларів. 

У 2015 році Прилипко вперше став головою Гостомеля, а у 2020 – був переобраний на пост голови ОТГ. Минулорічна перемога далася йому вкрай нелегко – його кандидатуру підтримало всього 30,85% виборців (це 2181 особа), та й такі результати громадськість вважала сфальсифікованими. Тому голова зміг приступити до виконання своїх обов’язків лише після затяжних судів. Із того часу бюджет громади худне, а її очільник все багатіє. Він не лише встановив в селищі фактично одноосібний контроль, а й закріпив всі ключові посади за своїми родичами. 

Сьогодні в декларації голови ОТГ 4 земельні ділянки, 2 будинки та відомий уже складський комплекс, де стояли машини Януковича. Окрім того, на його балансі перебуває 4 вантажних автомобілі, три легкових – Toyota Land Cruiser, Toyota Land Cruiser і Chevrolet Chevy Van та Nissan, записаний на дружину. Основні доходи, які отримує Прилипко, згідно з декларацією, обмежуються заробітною платою – це близько 25 тисяч гривень в місяць, пенсією – 7 тис грн, та коштами від надання майна в оренду. Щомісяця голова ОТГ отримує близько 500 тис грн за приміщення, яке здає ТОВ «МЕЛВІНС ПРАЙМ», кінцевим бенефіціаром якого є його син В’ячеслав. Проте, очевидно, що це далеко не всі надбання Юрія Прилипка. Адже завбачливий чиновник вже давно все майно переписав на зятя.

Ростислав Скуратівський або, як його називають в селищі, «діамантовий зять Прилипка» в Гостомелі особа відома. На думку місцевих, сам Юрій Ілліч в ОТГ вже мало що вирішує, адже всю владу собі до рук перебрала його донька та депутатка селищної ради Надія Скуратівська разом зі своїм чоловіком. Саме вони у Гостомелі головні в питаннях земельних схем. 

Минулого року з’явилася інформація про те, що родина Гостомельского голови незаконно привласнила з десяток гектарів землі. Як демонструють розслідування журналістів, виділення земельних ділянок на підставних осіб для Прилипка – звична справа. Про це представники його родини за невелику оплату домовляються зі своїми знайомими чи незаможними літніми людьми. А якщо домовитися не виходить, знаходять інші шляхи. Голова ОТГ навіть не нехтує тим, щоб відбирати ділянки в родин чорнобильців (начебто через те, що вони були їм виділені незаконно) та учасників АТО.

Часто він змінює їхнє цільове призначення та віддає землю під забудову. Як розповідав депутат селищної ради Олег Поповичук, в одній із версій генплану Гостомеля під багатоповерхівки переводилося 92 га, з яких 40-50% належали Юрію Прилипку та його оточенню. Сьогодні чи не все селище знаходиться фактично у власності родини його очільника. Зокрема, син Прилипка В’ячеслав має там близько 17 ділянок. Не обділив земельними наділами очільник ОТГ і подружжя Скуратівських, їхніх кумів, родичів та інших довірених осіб.

Заробляє селищний голова і на місцевих дорогах. Багато років тендери на їхній ремонт вигравала одна і та ж компанія – ТОВ «Асфальтобетонник». Гроші з місцевого бюджету виділяли, але якість доріг залишалася така ж, через що гроші виділяли знову. Таким чином, одна лише вулиця обходилася громаді в десятки мільйонів гривень. 

Діяльність Прилипка не залишалася непоміченою для правоохоронних органів. Йому неодноразово інкримінували причетність до низки кримінальних злочинів, зокрема звинувачували у зловживанні владою, підробці документів, шахрайстві в особливо великих розмірах та розкраданні бюджетних коштів. ЗМІ писали про те, що для вирішення особистих проблем селищний голова навіть зібрав свою банду рекетирів, до якої входять колишні спортсмени та рецидивісти. В її резюме є й напад на військовослужбовців Національної гвардії, і побиття голови громадської організації «Спілка воїнів-учасників АТО селища Гостомель». Та Юрій Прилипко завжди вмів вийти сухим із води.

Цікаво, що сам Ростислав Скуратівський з’явився в Гостомелі не так давно і лише два роки тому став офіційним чоловіком Надії. Жодної нерухомості чи землі, згідно з реєстрами, у нього не було, лише старенька Skoda Оctavia та великий потенціал, який чи то Прилипко, чи то його дочка вчасно розгледіли. Сьогодні Ростислав уже мільйонер, а основне джерело його доходів – звісно ж, впливовий тесть. 

Справжня пристрасть сім’ї, яка так чи інакше демонструє реальний рівень її доходів та суперечить поданим деклараціям, це елітні автомобілі. Для прикладу, в минулому році родина придбала собі машинок на більше, ніж 5 млн грн. Юрій Прилипко порадував себе Mercedes-Benz V-CLASS у максимальній комплектації, його зять вирішив однією не обмежуватися та купив Infiniti QX50, спорткар Chevrolet Camaro, а через деякий час уже став приїжджати до селищної ради на представницькому позашляховику Hummer Н2. Надія ж уже багато років їздила на Аudi Q5 і смиренно чекала, коли до неї з Баварії нарешті прибуде новий електричний Mercedes EQA (таких в Україні – не більше десяти). Але новий рік – нові автівки. У 2021 родина стала багатша на Cadillac Escalade та Maybach. А в честь народження дитини Юрій Прилипко подарував дочці BMW X7 із салону.

Окрім автомобілів, у свіжій декларації депутатки Надії Скуратівської є дві земельні ділянки та два будинки у Гостомелі, один з яких має площу більше 500 м2. Окрім того, ювелірні вироби, що зареєстровані на її чоловіка, на суму більше 1 млн грн, а також більше 16 млн грн готівки. Основний дохід жінки – це заробітна плата (близько 7 тис грн в місяць) у вже згаданому вище підприємстві її брата В’ячеслава Прилипка «Мелвінс Прайм». До слова, воно займається наданням в оренду нерухомого майна, а також будівництвом. Керує ним кум Надії – Максим Осецький. Сама Скуратівська також є бенефіціаром ТОВ «Роял Рентал Сервісез», основним видом діяльності якого є оренда та фінансовий лізинг. А її чоловік – рекламного агенства «Прованс плюс».

Таким чином, про хорошу інфраструктуру, достатню кількість шкіл та дитячий садочок, який в селищі не здатні добудувати вже багато років, мешканці територіальної громади можуть мріяти ще довго. Адже поки складається враження, що основна частка бюджету ОТГ йде на утримання голови Гостомеля та його рідні…

Читати «Моя Київщина» у Facebook