Богуславський рушник опинився в Книзі рекордів, а переяславський – у КазахстаніАвтор Visnik, Опубліковано: Січень 18th, 2018

Переяславський рушник. Астана. 15 червня 2017 р.

Як повідомляв «Вісник» у червні минулого року, Переяслав-Хмельницька фабрика художніх виробів успішно справилася з унікальним завданням: протягом двох тижнів тут виткали нитками трьох кольорів: білими, червоними та чорними (потрачено їх 20 кг) – рушник з традиційним національним орнаментом завдовжки 30 метрів та завширшки 1,4 метра. Настільки довгого суцільнотканого рушникового полотна в Україні досі не було. Виготовили його для презентації Національного дня України в рамках проведення Міжнародної технологічної виставки «ЕКСПО-2017», що відбувалася протягом літа в столиці Казахстану Астані. Українці дуже подивували всіх рушником рекордних розмірів. Втім, стати офіційним рекордсменом, як це мало статися після повернення його до України, переяславському рушникові не судилося.

Як повідомила «Віснику» Тетяна Свердлюк, помічник віце-президента Торгово-промислової палати України (саме ця організація виступила розпорядником підготовки та участі нашої країни в «ЕКСПО-2017»), після виставки рушник посольством України в Казахстані був переданий до Національного музею цієї країни. Тож зареєструвати його рекордні габарити представники Книги рекордів України втратили будь-яку можливість.

А ось у Богуславі вже у вересні рекорд України «Найдовший тканий рушник»

Під час реєстрації рекорду у Богуславі. 23 вересня 2017 р

зареєстрували. У цьому місті Правобережної Київщини з нагоди 985-ї річниці його заснування протягом 9 місяців ткали рушник довжиною 98,5 метра – цифри мали символізувати вік Богуслава. Працювали над створенням рушника загалом 1,5 тис. людей, долучитися міг кожен охочий, тож в роботі взяли участь навіть іноземці. На ньому зображені всі знакові дати (їх на рушникові 45) майже тисячорічного періоду існування міста.

Рушник 0,35 м завширшки виткано у техніці ручного двостороннього ткацтва на верстаті, якому 70 років. Коли приїхав представник Книги рекордів України заміряти рушник для офіційної фіксації рекорду, трапилося неочікуване: замість очікуваних 98,5 метра довжина рушника насправді виявилася 104 метри 77 см. Тож таким тепер є рушник-рекордсмен в Україні. Зберігається він у музеї народних промислів «Кам’яниця» м. Богуслав. Побачити його там може кожен.

До слова, найдовший рушник, вишитий вручну однією майстринею, має довжину 7,3 метра і ширину 68 сантиметрів. Його вишила мешканка смт Велика Димерка Ніна Федірко. На рушнику – 26 найменувань населених пунктів її рідного Броварського району з візерунками, притаманними кожному селу.

Підготував Валерій Шкребтієнко

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

А поделиться?