Білогородка: вода в нормі, але резервуари почистять

Февраль 11, 2019 19:00В рамках робочої наради у Білогородській сільській раді обговорили результати аналізу питної води та стан місцевих свердловин.

Детальний протокол наради оприлюднили на офіційному сайті Білогородської сільради.

За зверненням одного з жителів ЖК “Білий шоколад” сільська рада провела дослідження питної води на відповідність державним санітарним нормам. Результати порадували: вода практично в нормі.

“Як правило, у 99% випадків у нас в Білогородці завищені два показники: залізо і марганець. Залізо в 3 – 4 рази, – доповів про результати аналізу фахівець з питань водозабеспечення комунального підприємства “ККП с. Білогородка” Павло Трегуб. – Де б ми не рубили свердловину – всі підвищені. Тому така вода ще буде вважатись питною”.

Фахівець також відзначив, що є дуже незначні відхилення у кількості амонію та сірководню.

Щодо брудної води, на яку нарікають жителі “Білого шоколаду”, Трегуб пояснив, що таке може іноді траплятись. Причина – воду подають одразу зі свердловини. Тож іноді може викачатись і глина, і відкладення на стінках труб. Петро Трегуб вважає, що єдиний варіант покращення стану води – це повна заміна системи водопостачання на новітню пластикову.

Читайте ще:  Вишгородців чекає зміна тарифів на воду

На нараді також був присутній гендиректор ДП “Інновації інженерної технології” та депутат Київоблради Микола Лященко.

“Сьогодні, я хочу зазначити, що Білогородка розвивається. У неї є унікальний шанс – почати з центру, перекласти усі мережі і розвивати мережі у відповідності до рекомендованого плану, який ми вам надамо. В Києві є такі місця, де є набагато гірше вода. Особливо, це сірководень.”, – сказав Микола Лященко.

Він також заявив, що в Білогородці можливо провести централізовані водопостачання та водовідведення з приватного підприємства біля села Чайки вже цього року.

Щоб підвищити якість води, працівники сільради прийняли рішення на день вимкнути воду та обробити резервуар чистої води спеціальними реагентами. Обмежать водопостачання в цю середу 13 лютого.

Фото: Білогородська сільська рада.