Біля озера Вирлиця на Харківському масиві сталися сутички на ділянці, яку начебто забудовує Хомутинник

22 июля, 2021 12:32Забудовник начебто планує засипати озеро для будівництва торгового центру.

Близько сотні активістів і місцевих мешканців протестували проти планів забудовника засипати столичне озеро Вирлиця. В результаті виникли сутички між активістами та кількома охоронцями — фотодокази показало видання LB.ua.

Повідомляється, що акція відбулася учора ввечері, напередодні сьогоднішнього засідання КМДА, на якому, за інформацією активістів, депутати планують «узаконити будівництво».

Під час акції її учасники спробували демонтувати паркан, а завадити їм намагалися троє невідомих молодиків. При цьому вони начебто застосували перцевий газ, але після короткої сутички були змушені втікати через проспект Бажана.

Судячи з фото, паркан вдалося знести. Під час акції ніхто не постраждав.

Як повідомляє у своєму Facebook депутатка Київради від «Голосу» Аліна Михайлова, забудувати ділянку біля Вирлиці хоче депутат Віталій Хомутинник. Раніше радник Віталія Кличка підтверджував цю інформацію та називав ім’я ще одного забудовника — Ігоря Палиці.

«Дякую небайдужим перехожим, які стали на захист громади та здорового глузду і які ще й до того виявились учасниками російсько – української війни! Яка приємна несподіванка на фоні порередньої «історії». Здоровий і класний приклад для всіх! На озері Вирлиця тепер буде трохи легше проводити громаді заходи! До речі, дуже скоро там буде суботник!» — пише Михайлова.

Судячи з світлин, які виклала депутатка, «небайдужими перехожими» виявилися учасники Нацкорпусу. На фото разом з Михайловою один з лідерів організації в Києві Сергій Філімонов.

Депутатка зазначає, що забудовник планує засипати озеро. При цьому йому начебто були видані такі містобудівні умови, які дають право «наново визначати прибережні захисні смуги».

Сьогодні, за словами Михайлової, Київрада має ухвалити рішення щодо «заповідання озера». Під КМДА через це зібрався мітинг — його учасники тримають в тому числі й прапори Нацкорпусу.

Як ми писали, будівельні роботи на озері веде компанія ТОВ «Мрія-Інвест», яка нібито має збудувати тут торгово-офісний центр. У квітні на засіданні земельної комісії Київради було ухвалене рішення про необхідність розірвання договору оренди по одній частині цієї ділянки.

Тим часом, стало відомо, що біля будівлі Квіти України знесуть паркан.

Фото: LB.ua