Баржа з кавунами обвалила ціни в столиці з 8 до 3 грн/кгФото: Vgorode

Партія кавунів об’ємом у 500 т, що днями прибула річковою баржою з Херсона, уже вплинула на рівень цін у столиці. Зокрема, торговельна мережа «Сільпо» Fozzy Group, куди поступила на реалізацію ягода, скинула ціни з 8 до 3 грн/кг, повідомляє Agronews.

Продавці говорять, що ягоди солодкі, проте великого ажіотажу в перший же день не викликали. Та й об’єми не дуже великі – завезену партію продадуть за кілька днів, приблизно до четверга.

Наряду з «Сільпо» зниження цін спостерігається в інших торговельних мережах. Novus продає кавуни з 24% знижкою, по 5,29 грн/кг. В спальних районах столиці та на ринках ціни тримаються на значно вищому рівні.

Олексій Дорошенко, голова Асоціації постачальників торговельних мереж, говорить, що доставлена з Херсону баржа значним чином не вплине на цінники в столиці.

«500 тонн — це 17 авто з кавунами, якщо вважати, що вони не порушували максимально дозволену вагу. А якщо з порушеннями, то й менше, — говорить фахівець. — Лише на ринку «Троєщина» стоїть припаркованими біля 10 фур, з яких продають кавуни».

Натомість Максим Кулик, консультант з експорту Vinaigrette LLC, говорить, що зараз на ціни кавунів більше впливає сезонний фактор. На цей час в Україні припадає пік збору.

«Почекаємо тиждень і буде знову ціна близько 7-10 грн/кг в магазині і 3-4,5 грн/кг з поля при нинішніх 1,5-2 грн/кг», — вважає він.

Водночас, за даними моніторингу East-Fruit, порівняно з минулим роком ціни на кавуни в Україні в середньому в 2,8 рази нижчі. При цьому експерти говорять, що на біль-менш значне зростання ціни в найближчий час можуть розраховувати хіба що виробники дуже якісної продукції.

Нині на ринок тисне збиткова пропозиція кавунів. Тільки за останній тиждень вони подешевшали на 40%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.