Aroma Kava та Mister Cat проігнорували карантин «вихідного дня». Ресторатори говорять про 70% втрат

23 ноября, 2020 18:49Деякі заклади навіть не приховують, що порушують постанову уряду.

Багато столичних кафе, ресторанів та інших закладів відкрито порушують карантин «вихідного дня». Про це йшлося в сюжеті програми «Київ NewsRoom» телеканалу «Київ».

Знімальна група телеканалу відвідала кілька закладів: одним із перших, де зафіксували порушення, стала мережа кав’ярень Aroma Kava. Тут журналістці телеканалу повідомили, що хоч і працюють, але дотримуються обмеження на кількість людей (не більше чотирьох в приміщенні).


Кав’ярня Aroma Kava

Ще одним закладом, куди вдалося зайти знімальній групі, стала піцерія Mister Cat. І навіть при спробі забронювати столик телефоном адміністрація закладу не заперечувала, що він працює у вихідні, хоча й з обмовками: мовляв, доступний лише один поверх.


Піцерія Mister Cat

Крім того, свої послуги минулої суботи та неділі надавали й інші заклади — журналістці телеканалу «Київ» вдалося записатися на прийом у манікюрний салон та навіть на урок в студію кераміки.

Експерти кажуть: бізнесу доводиться йти на такі порушення — ті ж ресторатори через карантин вихідного дня втрачають від 50 до 70 відсотків прибутку. Про це телеканалу «Київ» заявив президент української ресторанної асоціації Сергій Трахачов. За його словами, нинішній карантин може призвести до повного закриття барів та ресторанів, оскільки їхні власники не матимуть коштів сплатити податки, оренду приміщень та зарплату працівникам.

«Ми чуємо, що буде допомога така, як в першій хвилі, і ось я вам можу сказати, що моя галузь не отримала жодної допомоги. Ми не маємо можливості отримати пільгові кредити, про які кажуть урядовці, тому що ми в тому числі продаємо алкоголь і ми не маємо змоги отримувати ці пільгові кредити. Тому ніякої допомоги не було… ми сподіваємося, що зараз вона буде, але сумнівні такі обіцянки» — повідомив він.

Нагадаємо, серед інших порушників карантину — заклади «Brugge», «Villa Riviera», торгові центри «Меридіан» і «Піраміда».

Фото: скріншоти