Аеропорт “Київ” “розклався” для популярного флешмобу #TetrisChallenge

Октябрь 5, 2019 18:08Facebook 0
Twitter 0
Pinterest0

На Київщині знімають український фільм “Замок”, що розкаже про посттравматичний стресовий розлад після війни та як із ним впоратися. Про це йдеться у сюжеті 5 каналу.

На прикладі двох військових автори психологічної драми хочуть показати, який шлях проходять бійці після повернення до мирного життя та як їхні близькі можуть їм допомогти. Зі знімального майданчика репортаж Ірини Сисак.

Як забути жахи війни

Перші кадри тизеру – короткого ролику – про майбутній фільм “Замок” знімають поблизу Києва. На майданчику двоє головних героїв Петро та Андрій. За сценарієм вони найкращі друзі, які виросли разом, а потім воювали в російсько-українській війні на сході. Сама стрічка розкаже про післяфронтовий період та психологічні проблеми, і виклики, з якими зіткнулися бійці на мирній території.

“Він пішов на фронт, там стався вибух, поруч з ним розірвалася граната, осколки залетіли всі в хребет, повернувся він на візку. Коли він повернувся сюди, він розуміє, що люди тут не зовсім розуміють, що відбувається там”, – розповідає про свого героя виконавець головної ролі Назар Борушок.

Герой Назара, Петро, всіляко намагається адаптуватися до мирного життя і забути жахи війни. Для цього знайомиться з дівчиною в інтернеті. Його підтримує найкращий друг Андрій. Той після війни на межі психологічної кризи, яку він ретельно приховує.

Крок за кроком, допомагаючи та підтримуючи один одного, колишні військові борються із посттравматичним стресовим розладом і зрештою призвичаюються жити в особливих для себе умовах. За словами режисерки стрічки Анни Акулевич, проблематика фільму стосується кожного, адже українці вже 5 років живуть у стані війни.

“Фільм з хепіендом, але не з класичним хепіендом, а з тим, що кожен з героїв розуміє, що є певна проблема, а визнання проблеми – це вже крок до її подолання”, – наголосує продюсерка стрічки Іванна Хіцінська.

Шукають фінансування

Поки що творча група допрацьовує сценарій та створює тизер майбутнього фільму, з яким далі шукатимуть партнерів для знімання повного метра. У цьому їх підтримав “Український культурний фонд”, який виділив на зйомки майже 2 мільйони гривень.

“Посттравматичний синдром, як і його наслідок, з одного боку є темою дуже знайомою і такою широко обговорюваною, а з іншого боку, той шлях, який вони йшли до подолання, правдиві психологічні проблеми і той шлях, який проходить людина перед тим, як вона зможе знову опанувати своє життя, він насправді мало кому відомий”, – запевняє представниця “Українського культурного фонду” Яніна Алєєва.

Тизер майбутньої психологічної драми презентують 14 жовтня. Якщо фінансування для зйомки півторагодинного фільму знайдуть, то на екранах стрічка “Замок” з’явиться не раніше 2022-го.